Przybyszu!

Nie ma czasu na pytania. Nie ma czasu na zwątpienie. Potrzeba twojego silnego ramienia, by Ostateczna Krucjata mogła odnieść zwycięstwo. Naszymi wrogami — dekadencja, stagnacja oraz uwiąd intelektualny. Naszym chwalebnym i odwiecznym znakiem: Jednorożec. A także Kwiatanga. Bez względu na to skąd przybywasz, w naszych niepoliczalnych szeregach znajdzie się miejsce również dla ciebie. W dobie ofensywy sił anarchicznych oraz z gruntu antysclavińskich musimy dać silny odpór. Niech Trwa Ostateczna Krucjata — NTOK!

Sclavinia powstała w roku 2007 i w swojej burzliwej historii przeszła wiele diametralnych zmian: była suwerennym państwem, następnie krajem Korony Księstwa Sarmacji, potem jedną z dwóch części Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu, jeszcze później znów niepodległym państwem, by od listopada 2011 roku decyzją Sejmu i Piotra II Grzegorza, ówczesnego księcia, ponownie wrócić granice Sarmacji. ABCD!

Dawno już minęliśmy granice nacjonalizmu i faszyzmu. Jeden naród, jeden wódz? To fajne, ale nie dość ambitne. Zamiast jednego narodu — wiele narodów. Każdego dnia spotkasz w Sclavinii ludzi narozmaitszego pochodzenia — Sarmatów, Eskwilińczyków, Teutończyków, Trizondalczyków, Scholandczyków i innych. Czasem nawet Sclavińczyków. Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej — CWSW!

Poskromiwszy instytucjonalny chaos, jaki zapanował w 2013 roku, odbudowaliśmy prowincję. Prowincją kierowali dwaj Konsulowie, zaś Sclavińczycy uprawnieni do stanowienia prawa gromadzili się w Kapitule, która wybierała Konsulów. PRZYWÓDCA czuwał nad całością w imieniu Króla. Wszystko to jakimś cudem działało. Na początku 2016 roku proklamowano republikę, a wkrótce po tym nastąpiła instytucjonalna zapaść. Już jednoosobowy Konsulat przywrócono 15 maja 2016 roku. Więcej informacji o ustroju Konsulatu Sclavinii znajdziesz w zakładce „Władze i prawo”. Chwała Sclavińskiej Myśli Legislacyjnej — CSML!